آغاز به کار شبکه ماهواره ای انگلیسی زبان شیعه با عنوان «انوار الحسین»

آغاز به کار شبکه ماهواره ای انگلیسی زبان شیعه با عنوان «انوار الحسین»

 

 
به گزارش «شیعه نیوز» ،شبکه ماهواره ای «انوار الحسین» در روز هفدهم ماه محرم الحرام 1433ق مصادف با 22/9/1390 همزمان با روز هفتم شهادت حضرت سیدالشهدا علیه السلام آغاز به کار کرد.
 
این شبکه مقدس که برنامه های خود را کاملا به زبان انگلیسی ارائه می دهد، در ماهواره هاتبرد و گالکسی قرار دارد و یک ماه پس از آغاز به کار به مرحله ی پخش برنامه خواهد رسید.
 
در پیام تأسیس شبکه ی جهانی «انوارالحسین» علیه السلام آمده است: تأسیس این کانال ماهواره ای در پاسخ به یاری خواهی حضرت سیدالشهدا علیه السلام بوده است، آن جا که فرمودند: «هل من ناصر ینصرنی؟ آیا یاریگری هست که یاری ام کند؟».
از این رو و به منظور تلاش در راه دفاع از مظلومیت این امام همام و سر نهادن به سخن امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف که خطاب به جدّ غریبشان فرمودند: اگر به هنگام استغاثه و یاری خواهی تو نبودم، اما قلب، شنوایی و بینایی ام تو را اجابت می کند» این شبکه تأسیس شد تا وظیفه ی شرعی خود را در قبال جامعه ی غربی تشنه ی فرهنگ حسینی هرچند اندک به انجام رسانیم، باشد که در پیشگاه حضرت رب العالمین و اهل بیت علیهم السلام در شمار کسانی قرار نگیریم که در دفاع از مقام سیدالشهدا علیه السلام و راه او کوتاهی کرده اند.
 
شایان ذکر است که تأسیس این شبکه در روز عاشورای سال 1430ق در واشنگتن اعلام شد و در روز ولادت با برکت امام باقر علیه السلام به ثبت رسید و با توکل بر خدای متعال و توسل به اهل بیت علیهم السلام کار تکمیل استودیو و تهیه ی دستگاه های پخش، این شبکه آغاز به کار کرد.
 شبکه ی انوار الحسین علیه السلام نخستین کانالی است که فقط به زبان انگلیسی برنامه پخش می کند. هدف این شبکه نشر و معرفی اندیشه و فرهنگ اسلامی شیعی، به ویژه احیای اهداف والایی است که آن حضرت به جهت تحقق آن قیام کردند و سرانجام در همین راه به شهادت رسیدند، این امر با رعایت و لحاظ داشتن آموزه های رسول اکرم صلی الله علیه وآله و خاندان پاک آن حضرت دنبال می شود.
 
Galaxy 19
Transponder 20
Frequency: 12060
Polarity: Horizontal
Symbol Rate: 22000
FEC: 3/4
ـــــــــــــــــــــــــــ
Hot Bird
Transponder 6
Frequency: 11317
Polarity: Vertical
Symbol Rate: 27500
FEC: 3/4
 
آدرس دفتر مرکزی شبکه: 8924 Victoria RD Springfield VA 22151
آدرس نامه نگاری با شبکه: P.O.BOX 2244 Springfield VA 22152
سایت رسمی شبکه: www.alhussaintv.tv

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 49 بازدید